MÜÜGITINGIMUSED

HOPP DISAIN veebipood müüb SA Tartu Loomemajanduskeskusele  (registrikood 90011415) kuuluvas kaupluses HOPP DISAIN (asukohaga  Küüni 4, Tartu, Eesti) müüdavaid tooteid (edaspidi: kaup).

Tingimused kehtivad õigussuhetele, mis tekivad kliendi (edaspidi: klient) ja internetiaadressil www.hoppdisain.ee asuva ostukeskkonna omaniku SA Tartu Loomemajanduskeskus (edaspidi: veebipood) vahel seoses veebipoest toodete ostmisega. Sätestamata tingimuste puhul lähtuvad müüja ja ostja õigusaktidest tulenevatest nõuetest.

Müüja jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi muuta. Muudatusi ei rakendata tagasiulatuvalt.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Kõik veebipoes kuvatavad hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ja kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud veebipoes vahetult kauba juures. Veebipoes kuvatavad tootefotod võivad veidi erineda kauba tegelikust väljanägemisest. Toodete hinnad või kauba saadavus võivad muutuda ette teatamata.

OSTU VORMISTAMINE

HOPP DISAIN e-poes ostmiseks tuleb veebipoest välja valida soovitud tooted ja lisada need ostukorvi. Ostukorvis olevaid tooteid saab vaadata, ostukorvist eemaldada, nende kogust muuta või nende tellimuse vormistada, klõpsates nupul „Soorita Ostˮ. Olles veendunud toodete ja koguse sobivuses, tuleb klõpsata järgmisel nupul „Soorita Ost”.
Kassa lehel tuleb ostjal täita nime, aadressi, e-posti ja telefoni väljad. Teabe täpsusest sõltub kauba kiire ja tõrgeteta kohaletoomine, mistõttu palume kontrollida, kas kõik andmed on korrektselt sisestatud. Kassa lehel saab valida tarne ja arve jaoks erineva aadressi.

Järgmisena tuleb valida kassa lehelt sobilik saatmis- ja makseviis, mille täpsemad kirjeldused on toodud allpool. Kui kõik andmed on kontrollitud, peab vajutama nuppu „Edasi maksma”, et tellimus kinnitada. Seejärel suunatakse ostja vastavalt valitud makseviisile kauba eest tasuma pangalingi kaudu või krediitkaardiga. Õnnestunud makse korral saadetakse tellimusse märgitud e-posti aadressile eduka ostu kohta kinnitus.

Müüja jätab endale õiguse loobuda tellitud kauba müügist, kui toote hind või omadused ei vasta tõele inimliku eksituse või tehniliste probleemide tõttu süsteemis, tellitud kaup on laost otsa saanud või kui ostja ei vasta käesolevate veebipoe kasutustingimuste nõuetele. Sellisel juhul võtab müüja ostjaga ühendust ja tagastab tasutud summa või pakub asendustoodet.

Kui ostjal tekib toodete või tellimuse vormistamise kohta küsimusi, saab need esitada müüjale e-posti aadressil pood@lmk.ee.

Leping jõustub alates tasutava summa laekumisest veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida kauba lõppemise tõttu või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud rahasumma (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva jooksul teate saatmisest.

MAKSEVÕIMALUSED

Müüja kasutab maksete lihtsaks ja turvaliseks kogumiseks VoogPay makselahendust. Maksete vastuvõtmisel kasutatakse valuutana eurot.

SA Tartu Loomemajanduskeskus on isikuandmete vastutav töötleja ja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale Stripe, Inc. 

KOHALETOIMETAMINE

Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud:
  • Omniva pakiautomaat, ise kohapeale järele tulemine või kullerteenus.

Kauba saatmise kulud kannab ostja ja vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Omniva kaudu saab kauba tellida endale sobivasse pakiautomaati või postkontorisse või kasutada kulleriteenust. Omniva pakiautomaadid asuvad Eesti suuremates asulates, kuhu saab pakile järele minna ööpäevaringselt iga päev. Pakiautomaadid asuvad käidavates kohtades õues ja avalikus ruumis ning neile pääseb alati ligi. Lisaks pakub e-pood võimalust tulla kaubale järgi HOPP Disain galeriipoodi aadressil Küüni 4, Tartu, avamisaegadel.

Tellides kauba valitud pakiautomaati, jõuab kaup kohale maksimum 14 tööpäeva jooksul alates tellimuse kinnituse saamisest. Kui toode jõuab pakiautomaati, teavitatakse klienti SMSiga, mis sisaldab uksekoodi, pakiautomaadi asukohta, tagastuskoodi ja hoiutähtaja lõppu.

Klient on kohustatud säilitama kauba pakendil oleva triipkoodi kuni 14-päevase tagastusperioodi lõpuni, et kaup vajaduse korral ümber vahetada või tagastada.

Eesti-sisesed saadetised jõuavad pärast seda, kui veebipood on kauba teele pannud, ostja määratud pakiautomaati üldjuhul 1-2 tööpäeva jooksul.

Klient on kohustatud enne tellimuse vormistamist kontrollima, kas tema esitatud kontaktandmed on õiged. Veebipood ei vastuta kauba kohaletoimetamisel tekkinud viivituste ega arusaamatuste eest juhul, kui need on tingitud sellest, et klient on esitanud tellimuse vormistamisel ebatäpsed või -õiged andmed.

Erandjuhul on veebipoel õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Juhul kui kaup ei jõua kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, on klient kohustatud sellest veebipoodi teavitama, saates kirja e-posti aadressile pood@lmk.ee.

Transporditeenuste hinnad on toodud kassa lehel.

KAUBA TAGASTAMINE

Juhul kui ostja soovib tellimusest loobuda ja pood ei ole veel jõudnud tellimust teele panna, on võimalik tellimus tühistada. Tellimuse tühistamise soov tuleb esimesel võimalusel esitada helistades HOPP DISAIN telefonile +372 5302 9848 või saata kiri e-posti aadressil pood@lmk.ee, tuues välja tellimuse numbri ja makserekvisiidid (oma nime ja arvelduskonto numbri).

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
Kliendil on õigus tellitud tooteid vahetada või tagastada 14 päeva jooksul peale tellimuse kätte saamist eeldusel, et vahetatavad/ tagastatavad tooted on kahjustamata ning algupärases seisukorras.
Kauba tagastamiseks tuleb esitada vabas vormis kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e‑posti aadressile pood@lmk.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastatav ese ei vasta tellitule (nt vale või defektiga ese). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodil kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba ostjale viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva kauba tagasi saanud.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest eseme kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

PRETENSIOONI ESITAMISE ÕIGUS

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba kauba üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Esimese kuue kuu jooksul kauba üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba kauba üleandmise ajal. Selle eelduse ümberlükkamine on veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole,  esitades arve, mille alusel kauba ostu eest tasuti. Teade kauba mittevastavusest tuleb saata HOPP Disain galeriipoe e-posti aadressil pood@lmk.ee või helistada telefonil +372 5302 9848. Juhul kui ostja ei teavita kauba mittevastavusest käesolevas punktis sätestatud tähtaja jooksul, vabaneb veebipood vastutusest kauba mittevastavuse eest.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Kui veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest veebipood vastutab, parandab või asendab veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. Veebipood ei võta vastutust kauba puuduste eest, mis on tekkinud kauba hooletu käsitsemise tõttu. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

Veebipood kasutab ostja sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-posti aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks, kauba saatmiseks ostjale ning oluliste toodete või teenuste uudiste edastamiseks, välja arvatud juhul, kui ostja on avaldanud soovi selliseid uudiseid mitte saada.

Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõttele selleks, et kaup kohale toimetada.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-posti teel saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest, andes sellest veebipoele teada meilitsi või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid.

VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Kui ostjal on veebipoe suhtes pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile pood@lmk.ee või helistada telefonil +372 5302 9848.

Kui ostja ja veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda tarbijavaidluste komisjoni poole. Selle komisjoni pädevuses on lahendada vaidlusi, mis tulenevad ostja ja veebipoe vahel sõlmitud lepingust.

Euroopa Liidu liikmesriikides tekkivate probleemide lahendamiseks pöörduda Euroopa Liidu tarbijate Nõustamiskeskusse. Kaebust saab esitada ka veebipõhise platvormi abil: ec.europa.eu/odr